Lampardova družina bez mnogo problema u četvrtfinale FA kupa, blistao iskusni napadač

Nogometaši Evertona su u okviru osmine finala engleskog FA kupa savladali momčad Boreham Wooda rezultatom 2:0.

Na večerašnjem susretu briljirao je iskusni napadač ‘Karamela’ iz Venecuele, 32-godišnji Salomon Rondon.

Iako je uglavnom u drugom planu trenera Franka Lamparda, on je večeras pokazao i dokazao da nije za otpisati.

Rondon je mrežu niželigaša načeo u 57. minutu, da bi u 84. minutu utakmice i potvrdio trijumf domaćih.

Vrijedi napomenuti da je u 71. minutu poništen pogodak Richarlisonu, nakon što je VAR pokazao da je Brazilac igrao rukom.

Everton se tako našao među osam najboljih timova FA kupa, četrvrtfinale će igrati sa Crystal Palaceom za dvije sedmice. Boreham Wood će takmičenje nastaviti u svojoj ligi.