Lautaro i Lukaku su ponovno dobitna kombinacija: Inter kod kuće u potpunosti nadigrao Speziju

Igrači Intera su u drugom kolu talijanske Serie A na Giuseppe Meazzi savladali Speziju rezultatom 3:0.

‘Nerazzurri’ su u ovaj meč ušli kao veliki favorit, što su na terenu i opravdali, te Spezija nije mogla izbjeći poraz.

Međutim, na prvi pogodak se dugo čekalo, a stigao je tek u završnoj fazi prvog poluvremena. Napadački duo Intera LukakuLautaro načeo je goste. Belgijanac je asistirao Argentincu koji pogađa za vodstvo domaćih.

Drugi pogodak viđen je nakon sedam minuta igre u drugom dijelu. Hakan Calhanoglu fantastično pogađa za 2:0. Igrala se 82. minuta kada je stavljena “tačka na i”. Rezervista Džeko odlično proigrava Correu koji postavlja konačnih 3:0.

Nakon dva odigrana kola izabranici Simonea Inzaghija su na stopostotnom učinku i najavili su velike planove u novoj sezoni, te borbu za Scudetto.