Lautaro Martinez i ekipa protutnjali Lecceom, nemoćni domaćin samo posmatrao demonstraciju sile lidera Serie A

Nogometaši Intera su u utakmici 26. kola italijanske Serie A gostovali kod ekipe Leccea, te su na kraju trijumfovali sa visokih 4:0.

Aktuelni lider domaćeg prvenstva bio je izuzetno raspoložen večeras, zbog čega je domaćoj momčadi jedino preostalo da posmatra demonstraciju sile popularnih ‘Nerazzurra’.

Lautaro Martinez je već u 15. minutu na asistenciju Asllanija pogodio za 1:0 i postavio konačan rezultat prvog poluvremena. U drugom dijelu igre vidjeli smo pravi uragan Intera.

Prvo je Frattesi u 54. minutu zatresao mrežu Leccea i duplirao prednost Inzaghijevih izabranika, da bi samo dva minuta kasnije Lautaro postigao svoj drugi pogodak večeras za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je defanzivac De Vrij poslije asistencije Dimarca u 68. minutu.

Inter je naravno i dalje lider Serie A sa 66 osvojenih bodova. Imaju devet bodova više od drugoplasiranog Juventusa, ali i meč manje. S druge strane, Lecce je tek na 14. poziciji sa 24 boda na svom kontu.