Lavlja usluga ‘Apotekarima’: Bochum nadigrao totalno razmontirani Bayern i dodatno ga udaljio od titule Bundeslige

Nogometaši minhenskog Bayerna zabilježili su novi katastrofalan rezultat u Bundesligi, pošto su večeras u gostima poraženi od igrača Bochuma sa 3:2.

Bio je to meč 22. kola njemačkog šampionata, a bavarski gigant je sve dalje od prvog mjesta i odbrane titule prvaka koju su osvajali 11 puta zaredom.

Poveo je Bayern večeras golom Jamala Musiale u 14. minuti, ali je onda uslijedio veliki preokret Bochuma za trijumf.

Na 1:1 je poravnao Asano u 38. minuti, a u 44. Schlotterbeck donosi vodstvo Bochumu od 2:1.

Bayern u 78. minuti ostaje s igračem manje jer Upamecano dobija drugi žuti karton na utakmici. Tada je skrivio penal, a realizator najstrožije kazne bio je Stoger za konačnih 3:1. Konačnih 3:2 večeras je postavio Harry Kane u 87. minuti meča.

Leverkusen sada na 12 kola prije kraja Bundeslige ima čak 8 bodova više od Bayerna i čini se da je trka za titulu blizu neočekivanog epiloga.

Bochum je s tri boda skočio za čak pet mjesta i sada je s 25 bodova jedanaestoplasiran na tabeli.

Ranije danas, Freiburg i Eintracht su u sjajnom meču podijelili bodove rezultatom 3:3.