Laziju pripao kontroverzni derbi protiv Intera na Olimpicu

Nogometaši Lazija savladali su u derbiju 8. kola Serije A momčad Intera rezultatom 3:1.

Inter je poveo već u 12. minuti kada Barella srušen u kaznenom prostoru, a sudija Irrati je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač je bio Ivan Perišić.

Gost je kontrolisao utakmicu sve do 64. minute kada Lazio stiže do poravnanja.

Nakon što je lopta u ruku pogodila Bastonija dosuđen je novi penal koji je realizovao Immobile za 1:1.

Domaći su do preokreta došli u 81. minuti. Inter je bio u napadu kada je Dimarco ostao ležati na zemlji. Nerazzurri nisu željeli izbaciti loptu, nakon čega je Reina odbranio udarac Lautara.

Pratkično u narendom napadu Lazio stiže do vodstva, a momčad Intera je bila bijesna jer rival nije izbacio loptu van granica igrališta.

Konačan rezultat postavlja Sergej Milinković-Savić lijepim udarcem glavom u sudijskoj nadoknadi.

Lazio zauzima petu poziciju sa 14 bodova, dok je Inter na trećoj sa 17.