Lazio se provukao u osminu finala Lige prvaka, Dortmund potvrdio prvo mjesto

Nogometaši Lazija su remijem (2:2) sa Club Bruggeom izborili plasman u osminu finala Lige prvaka.

Domaći su poveli u 12. minuti pogotkom Corree, a samo tri minute kasnije gosti su izjednačili preko Vormera. U 27. minuti Lazio ponovno dolazi u vodstvo nakon što je Immobile realizirao kazneni udarac.

Put Rimljanima prema osmini finala dodatno je otvorio Sobol koji je u 39. minuti “pocrvenio” i ostavio belgijski sastav s igračem manje. Ipak, Brugge se nije predavao i na kraju je uspio izjednačiti u 76. preko Vanakena, ali za plasman dalje im je igrala samo pobjeda.

Do nje su gotovo stigli u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je De Ketelaere pogodio prečku, ali natjecanje će ipak morati nastaviti u Europa ligi.

U drugoj utakmici ove grupe Borussia Dortmund je nakon preokreta slavila u Rusiji kod Zenita sa 2:1.

Zenit je poveo u 16. minuti pogotkom Driussja, a u drugom dijelu su Nijemci golovima Piszczeka u 68. i Witsela u 79. stigli do pobjede i prvog mjesta u grupi F.