Lazio šokirao sve očajniji Bayern u Rimu, Mbappe i ekipa stekli jaku prednost protiv Sociedada za revanš u Španiji

Večeras su odigrane nove dvije utakmice osmine finala Lige prvaka, a pobjede su slavili Lazio i Paris Saint-Germain, te uzbuđenja jasno nije nedostajalo.

Naime, Lazio je u Rimu ugostio ekipu Bayerna u prvoj utakmici osmine finala najelitnijeg klupskog takmičenja i šokantno slavio sa minimalnih 1:0.

Utakmicu pomenutih rivala svakako je obilježio strašan start Upamecana u 67. minutu susreta, zbog čega je dobio direktan crveni karton. Tada je Immobile sa penala pogodio za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

U drugoj utakmici na večerašnjem programu snage su odmjerili PSG i Real Sociedad u Parizu, a izabranici Luisa Enriquea upisali su siguran trijumf od 2:0 i tako stekli jaku prednost pred revanš u Španiji.

Mučio se PSG da probije otpor gostujućeg tima sve do drugog poluvremena. Kylian Mbappe je u 58. minutu na asistenciju Marquinhosa zabio za 1:0, da bi konačnih 2:0 postavio Barcola već u 71. minutu.

Dakle, revanš mečevi su na programu 5. marta, te za razliku od jednog favorita (PSG-a), ekipa Bayerna će se morati malo više namučiti na Allianz Areni da preokrene Lazio i nadoknadi izgubljeno na Olimpicu.