Lazio u posljednjim sekundama stigao do izjednačenja protiv Juventusa, oprostili se Chiellini i Dybala

U derbiju 37. kola talijanske Serie A Juventus i Lazio su remizirali, a rezultat utakmice glasio je 2:2.

Ovaj meč nije imao poseban rezultatski značaj za Juve koji će svakako ostati na trećoj pozicji, dok je Lazio i dalje u borbi za mjesto koje vodi u ligu Evrope.

Rimljani su večeras došli do boda na gostovanju u Torinu, a utakmica je obilježena oproštajem legendarnog Giorgija Chiellinija, koji je iz igre izašao u 17. minutu, čime je završena njegova era od 17 sezona u dresu ‘Stare dame’. Pored njega, od kluba se oprostio i Paulo Dybala.

Inače, pogotke za Juventus postigli su Dušan Vlahović u 10. i Alvaro Morata u 36. minutu, dok je autogol Alexa Sandra u 51. minutu smanjio prednost domaćih na 2:1, a u šestom minutu nadoknade Sergej Milinković-Savić donosi veliki bod gostima.

‘Bianconeri’ će u posljednjem susretu sezone narednog vikenda gostovati Fiorentini, dok će Lazio na svom terenu ugostiti Veronu.