Lazio u potpunosti razbio Milan i zakazao nikad zanimljiviju završnicu Serije A

Nogometaši Lazija slavili su izuzetno visok trijumf u derbiju 33. kola italijanske Serije A.

Rimljani su na svom stadionu u potpunosti nadigrali Milan sa 3:0 i tako zakazali nikad zanimljiviju završnicu prvenstva.

Correa je već u drugoj minuti utakmice doveo Lazio u vodstvo. Tim rezultatom se otišlo na odmor, a na početku drugog domaćin je uvećao prenost.

Strijelac je bio i ovaj put sjajni Correa, a tačku na rezultat i razbijanje velikog rivala stavio je Ciro Immobile u 87. minuti susreta na asistenciju Lazzarija.

Lazio sada ima svega pet bodova i utakmicu manje u odnosu na Milan koji je poziciju ispred.

Milan je sa treće pozicije pao na petu i sada mu predstoji velika borba za nastup u Ligi prvaka naredne sezone.

U ranijem terminu danas, Napoli je sa 2:0 savladao Torino i stigao na treću poziciju na tabeli sa 66 bodova.

Inter je još uvijek lider, Atalanta je na drugoj poziciji sa 68 bodova. Dva manje na trećoj poziciji ima Napoli, a Juventus ima isti broj bodova, ali je četvrti zbog lošije gol razlike.