Leao je dragulj ‘Rossonera’: Milan slavio pobjedu u Firenci, iskoristio kiks rivala Juventusa i učvrstio se na drugoj poziciji Serie A

Nogometaši Milana su u utakmici 30. kola italijanske Serie A gostovali ekipi Fiorentine i na kraju slavili važnu pobjedu rezultatom 1:2.

Milan je na Artemio Franchiju od samog početka susreta imao terensku inicijativu, te su prvi i zaprijetili ‘Rossoneri’ preko Chukwuezea, pa je reagovati morao golman Terracciano. Imao je gost sjajnu priliku i pred kraj poluvremena, ali udarac Gioruda odlazi preko gola protivnika.

Na startu nastavka, tačnije u 47. minutu, Rafael Leao atraktivno petom asistira za Loftusa-Cheeka koji uz malo sreće šalje loptu u mrežu za 0:1. Ipak, domaćin svega tri minuta kasnije dolazi do poravnanja. Duncan je lijepo pogodio mrežu Milana sa ivice kaznenog prostora.

Zatim ekspresan odgovor gostiju u 53. minutu. Reijnders je poslao jednu odličnu loptu za Leaa, a Portugalac zaobilazi i golmana Fiorentine te pogađa za konačnih 1:2.

Milan je ovom pobjedom sjajno iskoristio današnji poraz Juventusa od Lazija da se sa 65 osvojenih bodova učvrsti na drugoj poziciji Serie A. Fiorentina je 10. sa 43 boda.