LeBron nije mogao sam protiv moćnih Sunsa, Nurkićevi Blazersi pretrpjeli novi poraz

Košarkaši Phoenix Sunsa su na gostovanju sa 108:90 pobijedili ekipu Los Angeles Lakersa, a Devin Booker je bio prvo ime susreta sa 24 ubačaja.

Deandre Ayton je dodao 19 poena uz 11 skokova, a Mikal Bridges 14 za Phoenix kojem je ovo 24. pobjeda u 26 utakmica i koji drži prvo mjesto Zapadne konferencije.

Lakersima nisu pomogla ni 34 ubačaja LeBrona Jamesa koji je u trećoj četvrtini povrijedio lijevi gležanj. Russell Westbrook je dodao 22 poena uz deset skokova.

New Orleans Pelicansi su sa 111:97 nadigrali Portland Trail Blazerse kojima nije pomoglo ni 39 koševa Damiana Lillarda. U pobjedničkim redovima briljirao je Brandom Ingram sa 28 ubačaja.

Bh. reprezentativac u redovima Portlanda Jusuf Nurkić na parketu je proveo nešto više od 32 minute, a postigao je 17 poena uz pet skokova i četiri asistencije.

Miami Heat je na svom parketu, izjednačivši svoj rekord sa 22 trice na susretu, s visokih 125:96 nadigrao Indiana Pacerse, a Tyler Herro se vratio na parket nakon povrede i postigao 26 poena za trijumf svoje ekipe.

Dallas Mavericksi su se uspjeli osvetiti Minnesota Timberwolvesima za poraz od prije dvije večeri nadigravši ih sinoć na svom parketu sa 114:102. New York Knicksi su u svom Madison Square Gardenu sa 105:91 pobijedili Detroit Pistonse.