Leeds ‘potopio’ Tottenham: Spursi sada imaju samo teoretske šanse za plasman u Ligu prvaka

U susretu 34. kola engleske Premier lige nogometaši Tottenhama doživjeli su poraz na gostovanju kod Leedsa rezultatom 3:1. Ovim porazom Spursima je ostala samo teoretska šansa za plasman u Ligu prvaka.

Domaći su sjajno otvorili susret i poveli već u 13. minuti pogotkom Dallasa. No, gosti su uspjeli vratiti u utakmicu vrlo brzo. ‘Spursi‘ su izjednačili na 1:1 u 25. minuti kada je bio precizan Son.

Leeds nije šokirao ovaj pogodak i nogometaši Marcela Bielsa nastavili su s odličnom igrom. Domaći su do nove prednosti stigli u 42. minuti, a ovaj put mrežu Tottenhama zatresao je Bamford za 2:1.

U drugom dijelu Tottenham je pokušavao doći do izjednačujućeg pogotka i vratiti se u susret, ali to nisu uspjeli. Leeds je “točku na i” stavio u 84. minuti kada je Rodrigo pogodio za konačnih 3:1 i čini se uništio nade Tottenhama za plasman u Ligu prvaka.

Tottenham je sada na šestoj poziciji sa 56 bodova, pet manje i susretom više od Chelseaja koji drži četvrtu poziciju, posljednju koja vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone.

S druge strane, Leeds je sada deveti sa 50 bodova i čak se našao u poziciji da se bori za mjesta koja vode u Europa ligu.