Leeds u sjajnom susretu na Elland Roadu podijelio bodove sa Cityjem

Ekipa Leedsa odigrala je protiv Manchester Cityja sjajan susret 4. kola Premiershipa na Elland Roadu koji je završen rezultatom 1:1.

Sjajnu predstavu sa mnoštvo prilika otvorio je svojim pogotkom Raheem Sterling. Englez je iskoristio asistenciju Torresa i City je od 17. minuta vodio sa 1:0.

Leeds je u utakmicu ušao sa velikim poštovanjem prema rivalu, što je Guardiolina mašinerija iskoristila da kreira još niz opasnih prilika. Međutim, ostalo je 1:0 na odlasku u svlačionice.

Početkom drugog dijela domaćim je zaigrao prepoznatljivo, a plod takve igre stigao je u 59. minutu kada Rodrigo koristi gužvu ispred Edersona da loptu pošalje u praznu mrežu.

Do kraja susreta nizale su se prilike ispred oba gola i pravo je čudo kako je pogodak Španca ipak postavio konačan rezultat dananjeg duela.

Leeds je nakon ovog kola na 5. poziciji sa sedam bodova iz četiri odigrane utakmice, dok je City na 10. sa svega četiri boda.