Legia porazila Zrinjski i ostavila ga bez mnogo šansi za prolaz u narednu rundu takmičenja

Nogometaši bh. prvaka Zrinjskog doživjeli su treći uzastopni poraz u Konferencijskoj ligi, pošto ih je večeras u 4. kolu grupne faze s 2:0 savladala Legia u Varšavi.

Legia je iz prve prave prilike stigla do gola, iako je Zrinjski imao svojih priilika da zatrese mrežu rivala.

Josue je u 14. minuti ubacio iz kornera, a Augustyniak na drugoj stativi dočekuje loptu i zakucava je iza leđa golmana Marića za 1:0.

Pao je tempo igre nakon pogotka Poljaka, ali u 30. minuti domaćin stiže do drugog gola. Dosuđen je penal nakon prekršaja Ćorluke nad Kunom, a najstrožiju kaznu u gol pretvara Josue, koji je udvostručio prednost domaćina.

S ovim se porazom Zrinjski udaljio od nokaut faze Konferencijske lige pošto je ostao treći na tabeli grupe E s tri boda.

Legia je lider grupe E s devet bodova, a Aston Villa druga sa šest i večeras igra svoj meč 4. kola protiv posljednjeplasiranog AZ Alkmaara (3 boda).

Zrinjski će svoj naredni meč u Konferencijskoj ligi igrati 30. novembra protiv AZ Alkmaara.