Leicester City sjajnim preokretom nastavlja svoj evropski put, PSV se oprostio od Konferencijske lige

Igrači Leicester Cityja su “visili na koncima” u Eindhovenu, ali ipak nastavljaju svoj evropski put nakon trijumfa od 2:1.

Tim iz Engleske je poslije preokreta bio bolji od PSV-a i tako trasirao put u polufinale UEFA konferencijske lige. Prva utakmica ova dva kluba je završena remijem 0:0.

PSV je prvi došao do pogotka. Zahavi je u 27. minutu susreta nakon asistencije Gotzea matirao golmana ‘Lisica’.

U nastavku se kao bolja ekipa pokazao Leicester. Poravnanje gostima donosi Maddison u 77. minutu na dodavanje Pereza.

Igrala se 88. minuta kada je Pereira pogodio za 1:2 i domaće ostavio u velikom šoku, te tako doveo Engleze korak bliže evropskom finalu.

U polufinalu UEFA konferencijske lige Leicester City čeka boljeg iz duela Romer i Bodo Glimta koji se igra večeras od 21 sat.