Leicester deklasirao Manchester City, hat-trick Vardyja

Leicester City deklasirao je momčad Manchester Cityja na Etihadu u sklopu trećeg kola Premeirshipa rezultatom 5:2.

Susret je odlično počeo za City koji je eurogolom Mahreza stigao u vodstvo već u 4. minuti, no to je bilo sve vrijedno pomena kada je domaća ekipa u pitanju.

Na scenu je stupio Vardy koji je postigao tri pogotka. Najprije je u 37. minuti izborio penal i rutinski ga realizovao, a potom je u drugom poluvremenu u razmaku od samo četiri minute kompletirao hat-trick.

U 54. minuti je iskoristio asistenciju Castagnea i pogodio za 2:1, a zatim je u 58. minuti ponovo izborio penal i iskoristio ga za 3:1.

Na 4:1 povisio je Maddison eurogolom u 77. minuti, a zatim je Ako nakon kornera smanjio na 4:2.

Konačnih 5:2 za Leicester u 88. minuti postavio je Tielemans koji je izveo penal jer je Vardy povrijeđen napustio teren samo tri minute ranije.