Leicester i Napoli u fantastičnoj predstavi na King Poweru ravnopravno podijelili bodove, Fener u posljednjim sekundama ostao bez tri boda u Frankfurtu

Nogometaši Leicestera i Napolija su podijelili bodove u 1. kolu Evropske lige na King Power stadionu rezultatom 2:2.

Engleski tim je u vodstvo stigao već u 9. minuti preko Pereza koji je iskoristio sjajno dodavanje Barnesa.

Minimalan rezultat na snazi je bio do 64. minuta kada asistent kod prvog gola Leicestera Barnes postiže svoj prvi pogodak u evropskim tamičenjima za ‘Lisice’.

Međutim, smanjenje, a zatim i poravnjanje rezultata Napoliju donosi Osimhen sa dva pogotka u 69., odnosno 87. minutu za ravnopravnu podjelu bodova.

Fenerbache je prvi bod izuzetno teškom gostovanju kod Eintracht Frankfurta rezultatom 2:1.

Ozil je u 10. minutu doveo turski tim u vodstvo, da bi pred kraj prvog dijela stvari na početak vratio Lammers nakon asistencije Filipa Kostića.

Do kraja je Fener mogao i do tri boda, ali je poništen pogodak Berishe u sudijskoj nadoknadi zbog ofsajd pozicije.

Ostalo je 1:1, pa tako Eintracht i Fenerbache zauzimaju 2., odnosno 3. poziciju u grupi D.