Leicester iz jedinog udarca u okvir gola porazio Liverpool i odvojio ga od lidera Cityja na tabeli

Nogometaši Leicester Cityja slavili su veliku pobjedu nad Liverpoolom u okviru 20. kola engleskog Premiershipa rezultatom 1:0.

Izuzetno indisponiranu gostujuću momčad ‘Lisice’ su savladale iz jednog jedinog udarca u okvir gola na meču.

Lookman je u 56. minuti ušao u igru, a već u 59. minuti iskoristio dodavanje Dewsburyja da sjajno matira Alissona.

Leicester City nakon velika tri boda trenutno zauzima devetu poziciju Premiershipa sa 25 bodova.

Liverpool je, s druge strane, sada na ogromnih šest bodova zaostaka za Manchester Cityjem koji je lider sa 47 bodova.

U narednom kolu 2. januara, ‘Redsi’ će odmjeriti snage sa Chelseajem na Stamford Bridgeu. Leicester će na svom terenu dočekati Norwich.