Leicester ostvario veliku pobjedu protiv Manchester Uniteda u borbi za Ligu prvaka

Nogometaši Leicester Cityja ostvarili su izuzetno važnu pobjedu u sklopu 36. kola engleskog Premiershipa.

‘Lisice’ su na gostujućem terenu na Old Traffordu sa 2:1 savladali Manchester United i napravili iskorak u borbi za plasman u Ligu prvaka naredne sezone.

‘Crveni đavoli’ su danas igrali u kombinovanom sastavu, što je u konačnici i presudilo porazu i prekidu pozitivne serije.

Leicester je u goste doveo Thomas prelijepim pogotkom u 10. minutu, ali je slavlje kratko trajalo.

Pet minuta kasnije, izjednačenje i konačan rezultat prvog dijela postavlja Mason Greenwood.

Pitanje pobjednika današnjeg duela riješio je u 66. minuti nakon kornera Soyuncu nebeskim skokom i pogotkom glavom.

Leicester je sada u povoljnoj poziciji. Momčad se nalazi na trećoj poziciji sa 66 bodova ispred Chelseaja koji ima 64 i utakmicu manje.

Manchester United je još uvijek na drugom mejestu sa 70 osvojenih bodova ove sezone.