Leipzig eliminisao Atletico Madrid i napravio veliki podvig u Ligi prvaka

Nogometaši Leipziga su senzacionalno izbacili Atletico Madrid u četvrtfinalu Lige prvaka u Lisabonu rezultatom 2:1.

Odmah na početku drugog poluvremena Leipzig je poveo. Nakon lijepe akcije u 51. minuti Sabitzer je ubacio loptu s desne strane, a Olmo glavom matira Oblaka za 1:0.

U 71. minuti rezervista Joao Felix je nakon samo desetak minuta u igri uradio sve što treba i donio izjednačenje Atleticu.

Nakon sjajnog prodora u kaznenom prostoru ga je nepropisno zaustavio Lukas Klostermann, a arbitar Szymon Marciniak je dosudio penal za Jorgandžije. Felix je preuzeo odgovornost na sebe i pogodio za 1:1.

U 88. minuti nakon duge akcije lopta je došla do Angelina na lijevoj strani. On nije želio centrirati pred gol Atletica, već je odigrao povratnu loptu na 20-ak metara. Tyler Adams je šutirao, nesretni Stefan Savić je želi blokirati njegov udarac, ali je promijenio smjer lopte i prevario svog golmana.

Leipzig će u polufinalu Lige prvaka koje se igra 18. augusta igrati protiv PSG-a.