Leipzig u ludoj utakmici vještiji od Basaksehira, Krasnodar minimalnim rezultatom savladao Rennes

Nogometaši Basaksehira i Leipziga večeras su u Turskoj odigrali najbolju utakmicu dosadašnjeg izdanja grupne faze Lige prvaka, a meč 5. kola završen je rezultatom 3:4.

Leipzig je do finiša prvog poluvremena imao veliko vodstvo od 2:0, a golove za goste iz Njemačke postigli su Poulsen u 26. i Mukiele u 43. minuti.

U trećoj minuti sudijske nadoknade Basaksehir je uspio smanjiti prednost i to nakon izuzetno lijepog pogotka koji su postigli iz uigranog kornera. Strijelac je bio Kahveci.

Olmo je golom u 66. minuti postigao treći gol za Leipzig, no Basaksehir se s dva pogotka Kahvecija vratio u meč, a posebno lijep je bio drugi, odnosno treći gol za turski tim kada je ovaj vezni nogometaš fantastično pogodio iz slobodnog udarca.

I kada se činilo da će utakmica završiti nerješenim rezultatom, epitet “lude” opravdao je rezervista Sorloth u 92., čime je stavio tačku i na također najbolju utakmicu ove sezone u Ligi prvaka.

U drugom meču koji se igrao od 18:55 sati Krasnodar je na svom terenu sa minimalnih 1:0 bio bolji od Rennesa, a jedini gol za ruski tim postigao je Berg u 71. minuti.