Lekcija mnogima: Benzema igrao pod nevjerovatnim okolnostima, a onda je scena iz svlačionice ‘zaledila’ sve

Nogometni svijet prepun je simulatora, posebno se to odnosi na neke od najvećih zvijezda koji na bilo kakav kontakt padaju uz nadu da će iznuditi prekršaj. Svim ovakvim nogometašima lekciju je sinoć očitao Karim Benzema.

Francuski napadač bio je strijelac u trijumfu Real Madrida nad Rayom Vallecanom sa 2:1 što znači da je Benzema postigao najmanje 30 pogodaka u četiri od posljednjih pet sezona.

Iskusni golgeter zaista igra fantastično i jedan je od najboljih pojedinaca ‘Kraljevskog kluba’, iako su ga ove sezone itekako unazadile i usporile određene povrede.

Međutim, kako je igrati povrijeđen skoro cijelu utakmicu Benzema je na najbolji mogući način pokazao upravo na susretu protiv Rayo Vallecana na Santiago Bernabeu.

Iako je već u 10. minutu igre dobio opasan udarac u stopalo, to ga nije zaustavilo da kasnije postigne pogodak i na terenu provede svih 90 minuta. Kada je Francuz ušao u svlačionici i skinuo kopačku, uslijedio je šokantan prizor.

Njegovo desno stopalo bilo je prepuno krvi nakon što ga je jedan od rivala tokom meča nagazio kramponom. Na licu mjesta je ljekarska služba Reala sa pet šavova ušila duboki rez, a napadač je otišao kući kao da se ništa nije dogodilo.

Mnogi su složni u tome da su moderni nogometaši jako osjetljivi, pogotovo se to odnosi na mlađe generacije i da rijetko koji od njih zna “stisnuti zube”…