Lens očitao prelijepu nogometnu lekciju PSG-u, prvak Francuske apsolutno nemoćan bez Messija i Neymara večeras

Nogometaši Lensa na svom su terenu u okviru 17. kola francuske Ligue 1 savladali momčad Paris Saint-Germaina rezultatom 3:1.

Stiče se utisak da aktuelni prvak Francuske večeras ipak nije mogao protiv hrabrog domaćina bez svoje dvije zvijezde, Lionela Messija i Neymara. Brazilac je suspendovan, dok je Argentinac još uvijek na zasluženom odmoru.

Prvi pogodak postigao je upravo Lens. Već u petom minutu susreta Frankowski je poslao loptu iza leđa Donnarummi za prednost svog tima. Ipak, nakon samo tri minute PSG stiže do izjednačenja kontroverznim pogotkom. Ekitike je u skoku “slučajno” loptu izbio iz ruke golmanu Sambi, a onda se odlično snašao i pogodio za 1:1.

Ekipa Lensta je stala na loptu, da bi u 28. minutu stigli do ponovne prednosti. Ovog puta se na asistenciju Fofane u strijelce upisao sjajni Openda za konačnih 2:1 u prvom poluvremenu.

Igrači u nastavku nisu kako treba ni istrčali na teren, već pada treći i posljednji pogodak. Claude-Maurice ovog puta zabija na asistenciju raspoloženog Opende za konačnih 3:1.

Ovim trijumfom Lens je drugoplasirani sa 40 bodova i kaska samo četiri boda za liderom PSG-om. Tok sezone u Francuskoj sve je više zanimljivo pratiti.