LEVERKUSEN SE NAKLONIO VELIKOM ALONSU! Bayer po prvi put u historiji osvojio titulu prvaka Njemačke i to sa stilom

Nogometaši Bayer Leverkusena su danas u utakmici 29. kola Bundeslige savladali Werder iz Bremena sa visokih 5:0 i tako matematički osigurali titulu prvaka Njemačke po prvi put u svojoj historiji.

Dakle, ostalo je još pet kola prije kraja sezone u Bundesligi, ali je sada matematički definitivno sve gotovo. Ekipa fenomenalnog Xabija Alonsa postala je novi šampion svoje zemlje.

Bayer je protiv Werdera do prvog pogotka stigao u 25. minutu, kada je Boniface zabio za 1:0 sa penala. Nastavio je domaćin da napada gosta, no mreža momčadi iz Bremena mirovala je sve do 60. minuta. Xhaka postiže golčinu i duplira prednost ‘Apotekara’.

Prošlo je svega osam minuta, a Florian Wirtz pogađa metu za 3:0 i tada je sve bilo jasno. Do kraja je upravo ovaj sjajni veznjak uspio kompletirati hat-trick, obzirom da je u 83., odnosno 90. minutu matirao golmana Werdera.

Zna se da ove noći u Leverkusenu neće biti sna među navijačima ovog kluba. Ipak, vjerovatno i najveće zasluge pripadaju Alonsu, španskom treneru čije će ime biti zlatnim slovima upisano u historiji tima sa Bay Arene.