Lewandowski nastavlja rešetati protivničke mreže, Barcelona do teškog trijumfa nad Mallorcom

Momčad Barcelone je u okviru sedmog kola španske La Lige savladala Mallorcu sa minimalnih 1:0.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno, a izabranici Xavija Hernandeza iskoristili su svoju najbolju šansu, te došli do vodstva.

Igrao se 20. minut susreta kada je Fati asistirao za Roberta Lewandowskog koji fantastično pogađa za 1:0.

U drugom dijelu Barcelona je nastojala da loptu zadrži što više u svom posjedu, dok su gosti prilike tražili iz kontri, ali na kraju ništa konkretno nisu uspjeli napraviti.

Ono što je sada najvažnije za katalonskog giganta jeste to da su na prvom mjestu La Lige sa 19 osvojenih bodova. S druge strane, Mallorca se nalazi na 10. poziciji sa svega osam bodova na svom kontu.