Lewandowski prvi put zatresao mrežu u La Ligi, Barcelona ‘izdominirala’ Real Sociedad

Barcelona je stigla do prve pobjede u novoj sezoni La Lige savladavši u gostima Real Sociedad sa 4:1.

Utakmica za goste nije mogla bolje početi. Robert Lewandowski prvi put trese mrežu u La Ligi za samo 40-ak sekundi na terenu i svom timu donosi prednost od 1:0.

Rezultat na semaforu se vrlo brzo promijenio pošto je nakon greške De Jonga lopta došla do Isaka koji uz pomoć Erica Garcije vraća stvari na početak.

Nakon toga gledali smo izjednačenu igru, a Barcelona je u drugom poluvremenu krenula u pravu ofanzivu. Fati asistira Dembeleu koji pogađa za 2:1 u 66. minutu.

Ubrzo je stigao novi pogodak gostiju, tačnije dvije minute kasnije. Fati ponovo asistent, dok se u strijelce po drugi put upisao Lewandowski. U 79. minutu ponovo isti dvojac. Ovog puta ‘Lewa’ asistira, a Fati pogađa za konačnih 4:1.

Barcelona je nakon ove pobjede na petoj poziciji sa četiri boda, dok Real Sociedad zauzima 10. mjesto sa tri osvojena boda.