Lewandowski s dvije majstorije u manjem derbiju La Lige donio uvjerljivu pobjedu Barceloni

Nogometaši Barcelone pobijedili su ekipu Villarreala s uvjerljivih 3:0 u susretu 10. kola La Lige i tako pokazali da su se potpuno oporavili od poraza u El Clasicu.

Barcelona je u nešto slabijoj formi dočekala zahuktali Villarreal i očekivalo se da bi mogli imati problema. Međutim, zahvaljujući razigranom Lewandowskom to nije bio slučaj.

S dva sjajna pogotka u prvom poluvremenu poljski napadač je praktički pa riješio sve dileme oko pobjednika.

Prvi je postigao u 31. minuti nakon sjajnog driblinga. Petom je okrenuo dvojicu suparnika i posložio ih na travnjak, a onda rutinski poslao loptu u mrežu.

Samo četiri minute kasnije uslijedila je nova majstorija. Sa dvadesetak metara gađao je daljnji kut golmana Rullija i prelijepo pogodio.

Do odlaska na predah Ansu Fati s pola metra šaljem petom loptu u praznu mrežu Villarreala i tada je sve bilo riješeno.

U nastavku je susret bio nezanimljiv. Barcelona je čuvala stečenu prednost, dok je Villarreal bio nemoćan.