Lider Premier lige nastavlja tamo gdje je stao prije Mundijala, Arsenal na Emiratesu nakon preokreta srušio West Ham

Nogometaši Arsenala savladali su na svom terenu West Ham u okviru 17. kola engleskog Premiershipa rezultatom 3:1.

Izabranici Mikela Artete nastavili su pohod na titulu prvaka Engleske te iz utakmice u utakmicu dokazuju da su dostojni velikog pehara.

Od samog početka današnjeg duela igralo se furiozno, a ‘Topnici’ su imali dosta šansi koje nisu uspjeli krunisati pogotkom. Sve propušteno obilo im se o glavu u 27. minutu. Tada je sa bijele tačke za ‘Čekićare’ precizan bio Benrahma.

Ipak, u drugom poluvremenu Arsenal je pokazao svu svoju silu. Prvo je u već u 53. minutu na asistenciju Odegaarda pogodio Saka za poravnanje rezultata, da bi svega pet minuta kasnije Martinelli zabio za preokret.

Gosti su vidno ostali u šoku šta im se desilo, dok je “tačku na i” na fantastičan način stavio Nketiah u 69. minutu susreta za konačnih 3:1.

Arsenal je i dalje lider Premiershipa sa 40 osvojenih bodova, imaju sedam bodova više od drugoplasiranog Newcastle Uniteda. S druge strane, West Ham se nalazi odmah iznad zone ispadanja sa ukupno 14 bodova na svom kontu.