Lider Serie A ne ostavlja prostora za kiks: Napoli lako i uvjerljivo kod Salernitane do novih bodova

Nogometaši Napolija večeras su u okviru 19. kola talijanske Serie A gostovali kod Salernitane i ostvarili novu uvjerljivu pobjedu rezultatom 2:0.

Izabranici Luciana Spallettija nisu ostavili prostora za kiks i lagano su te bez mnogo problema stigli do novih, bitnih bodova u pohodu na titulu prvaka Italije.

Iako su mnogi to vjerovatno očekivali ranije, Napoli je do svog prvog pogotka u Salernu čekao do pred sami kraj prvog poluvremena. Tada je u sudačkoj nadoknadi, tačnije u 48. minutu, mrežu domaćih na asistenciju Anguisse zatresao Di Lorenzo.

Gosti u nastavak ulaze još ofanzivnije i želja za trijumfom mogla se vidjeti. Victor Osimhen je već u 48. minutu stavio “tačku na i” pogotkom za konačnih 2:0 i nova tri boda.

Napoli je lider Serie A sa 50 osvojenih bodova i svom prvom pratiocu Milanu bježi čak 12 bodova. S druge strane, Salernitana je 16. sa 18 bodova na svom kontu.