Liga nacija: Austrija u gostima “uništila” Hrvatsku, Danska bolja od Francuske, Nizozemska deklasirala Belgiju

Reprezentacija Hrvatske doživjela je težak poraz u prvom kolu Lige nacija od Austrije (3:0).

Tek u finišu prvog poluvremena Austrijanci stižu do pogotka. Igrala se 41. minuta kada je Marko Arnautović iskoristio ogroman prostor u odbrani ‘Vatrenih’ i pogodio za 1:0.

U drugom poluvremenu selekcija Zlatka Dalića doživljava pravu katastrofu. Gregoritsch u 54. minutu povisuje na 2:0, da bi nakon samo tri minuta Marcel Sabitzer udarcem sa 20-ak metara zapečatio sudbinu Hrvata i postavio konačnih 3:0.

No, gosti su mogli i do još uvjerljivijeg trijumfa u ovoj utakmici. Imali su još nekoliko šansi do kraja meča, a domaći mogu biti zadovoljni sa “samo” tri pogotka u svojoj mreži.

U drugoj utakmici Grupe 1 Lige nacija Danska je na Stadionu Francuska u parizu savladala Francuze sa 2:1. Domaće je u prednost doveo Karim Benzema u 51. minutu fantastičnim pogotkom, da bi rezervista Andreas Cornelius Dancima donio preokret i veliku pobjedu na kraju pogotcima u 68., odnosno 89. minutu.

Treća utakmica Grupe 1 Lige nacija odigrana je između Belgije i Nizozemske, a Nizozemci su slavili sa visokih 4:1. U strijelce su se za ‘Oranje’ upisivali Bergwijn, Depay sa dva pogotka i Denzel Dumfries, dok je počasni pogodak za Belgijance postigao Batshuayi u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena.