LIGA NACIJA: BiH okončala veliki niz Italije, Nizozemska bolja od Poljske

U dvoboju najjače Lige A Lige nacija Italija i BiH su u Firenci remizirali 1:1, dok je Nizozemska na svom terenu pobijedila Poljske s minimalnih 1:0.

BiH je na Artemio Franchiju okončala veliki niz novoga izbornika Roberta Mancinija od 11 pobjeda iz isto toliko susreta. Kapetan ‘Zmajeva Edin Džeko zabio je za vodstvo u 57. minuti nakon udarca iz kuta, a ‘Azzurre‘ je poraza spasio Stefano Sensi u 67. minuti.

Gol Stevena Bergwijna u 61. minuti donio je važnu pobjedu Nizozemskoj protiv neugodne Poljske na Johan Cruyff Areni u Amsterdamu. Nizozemce je po prvi put s klupe Dwight Lodeweges, koji je naslijedio Ronalda Koemana nakon odlaska u Barcelonu.

U susretima Lige B Austrija je nadigrala Norvešku sa 2:1, a Češka u susjedskom derbiju Slovačku sa 1:3. Rumunjska je na svom terenu protiv Sjeverne Irske remizirala 1:1, dok su Škotska i Izrael također odigrali 1:1.

U Lige C Litva je na svom terenu poražena od Kazahstana sa 0:2, a istim rezultatom je Albanija u gostima iznenadila Bjelorusiju.