Liga nacija: Njemačka i Italija remizirale u velikom derbiju, Crna Gora uvjerljiva protiv Rumunije

U derbiju Lige nacija danas je reprezentacija Italije dočekala Njemačku, a utakmica je završena rezultatom 1:1.

Teško je reći koja je ekipa bila bolja na terenu. ‘Azzuri’ su čekali na kontre i oslanjali se na svoje brzonoge igrače, dok su Nijemci gradili akcije, pa je na kraju remi bio najrealniji mogući ishod.

Serge Gnabry je najviše prijetio golu Donnarumme u prvih 45 minuta, no Italijani su se odbranili od njegovih napada. S druge strane, Scamacca je bio najkonkretniji u redovima izabranika Roberta Mancinija.

Igrao se 70. minut drugog poluvremena kada je pao prvi pogodak. S desne strane centrirao je debitant Gnonto, da bi Lorenzo Pellegrini loptu pospremio u gol Nijemaca za prednost od 1:0. Kratko je trajala radost ‘Azzura’, s obzirom da je nakon nepuna tri minuta Flickova momčad uzvratila preko Kimmicha za konačnih 1:1.

U ligi B, odnosno u prvom kolu treće grupe, reprezentativci Crne Gore su savladali Rumuniju sa 2:0.

Stefan Mugoša je pogodio u 66. minutu susreta za 1:0, da bi konačnih 2:0 postavio Vukčević u 87. minutu. To je bio veliki trijumf Crnogoraca koji su ozbiljno nadigrali protivnika večeras.