Liga nacija: Portugal teško porazio Hvratsku, Francuska i Belgija opravdale ulogu favorita

Nogometna reprezentacija Hrvatske doživjela je težak poraz od Portugala na otvaranju druge sezone Lige nacija, a oni su od aktuelnog prvaka Evrope i osvajača prvog izdanja ovog takmičenja izgubili rezultatom 4:1.

Portugal je faktički od prve minute bio bolji i dominantniji tim, a u prvom poluvremenu imali su čak 15 pokušaja prema golu Hrvata, dok su ‘Vatreni’ imali samo dva.

Istakao se golman Livaković koji je imao nekoliko vanserijskih odbrana, no kapitulirao je je u 41. minuti kada ga je efektnim golom savladao Cancelo.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a onda u nastavku Portugal nastavlja kontrolisati meč te preko Jote u 58. i zatim Joao Felixa u 70. minuti postiže dva pogotka i dolazi do ubjedljivog vodstva od 3:0, čime su potpuno zasluženo krunisali znatno bolju igru.

Do kraja meča Vatreni su uspjeli postići pogodak i to preko Petkovića u prvoj minuti sudijske nadoknade, da bi konačnih 4:1 postavio Andre Silva.

Hrvatska u narednom meču igra protiv aktuelnog prvaka svijeta, selekcije Francuske 8. septembra, dok će Portugal igrati protiv Švedske.

U ostalim mečevima Francuska je kao gost pobijedila Švedsku sa 1:0 golom koji je postigao Mbappe, dok je Belgija u gostima bila bolja od Danske sa 2:0 golovima Denayera i Mertensa.