Liga nacija: Remi Njemačke i Španije, Srbija poražena u Rusiji

Drugo izdanje UEFA-ine Lige nacija počelo je sinoć, a u derbiju večeri reprezentacija Njemačke remizirala je sa Španijom rezultatom 1:1. Srbija je poražena na gostovanju kod Rusije rezultatom 3:1.

Njemačka je u grupi 4 Lige A na svom terenu dočekala reprezentaciju Španije, a susuret je završen rezultatom 1:1. Jedini strijelac za Njemačku bio je Timo Werner u 52. minuti susreta, dok je za Španiju pogodio Gaya u posljednjoj minuti susreta.

U drugom susretu grupe 4 Lige A Ukrajina je na domaćem terenu slavila protiv reprezentacije Švicarske rezultatom 2:1. Pogotke za Ukrajinu postigli su Yarmolenko (14) i Zinchenko (68), dok je jedini strijelac za Švicarsku bio Haris Seferović u 41. minuti.

U grupi 3 Lige B reprezentacija Rusije na domaćem terenu savladala je selekciju Srbije rezultatom 3:1. Domaćin je do vodstva došao u 48. minuti susreta, a strijelac je bio Dzyuba. Na 2:0 povisio je Karavaev u 69. minuti susreta, a devet minuta kasnije Mitrović je smanjio na 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Dzyuba devet minuta prije kraja susreta.

U drugom susretu ove grupe Mađarska je na gostujućem terenu savladala Tursku minimalnim rezultatom 1:0.

U grupi 4 Lige B Wales je također minimalno slavio na gostovanju kod Finske (0:1), dok je Bugarska na domaćem terenu remizirala s Irskom (1:1).

Kosovo je u grupi 3 Lige C remiziralo na gostovanju kod Moldavije rezultatom 1:1, dok je u drugom susretu ove grupe Slovenija odigrala utakmicu bez golova s Grčkom na domaćem terenu.