Liga nacija: Reprezentacija BiH u finišu utakmice došla do remija protiv Finske, Mađari ‘šokirali’ Engleze

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je u Helsinkiju sa Finskom (1:1) u susretu prvog kola grupe B Lige nacija.

Ovo je bila skromna partija izabranika Ivayla Peteva. Ponovo su razočarale najveće zvijezde Edin Džeko, Miralem Pjanić i Rade Krunić koji se nisu vidjeli na terenu, ali je ‘Zmajeve’ spasio Smail Prevljak pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Igrači BiH su dobro ušli u utakmicu, imali posjed lopte, no nije im polazilo za rukom da kreiraju neku dobru šansu pred golom Finaca.

Finska se zatim budi. Domaći stvaraju nekoliko opasnih prilika pred golom Šehića. U 40. minutu Teemu Pukki hvata dobar volej kojeg golman gostiju odlično brani. Nastavak akcije donio je i pokušaje Loda i Kamare, ali je Šehić ponovo bio na visini zadatka.

Međutim, prilikom pokušaja Finaca Sanjin Prcić je igrao rukom i to je bio penal. Pukki je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0. U nastavku su Finskoj prijetili rezervisti Gojak i Menalo, ali do izjednačenja nije došlo sve do 93. minuta. Smail Prevljak se tada upisao u strijelce za veliki bod ‘Zmajeva’ i konačnih 1:1.

U utakmici grupe A Mađari su “šokirali” Engleze i došli do velikog trijumfa, a rezultat meča glasio je 1:0.

Ne možemo baš reći da su igrači reprezentacije Mađarske zaslužili pobjedu, već je remi bio najrealniji ishod ovog duela. Igrao se 64. minut kada je James veoma loše reagovao u svom kaznenom prostoru, dozvolio je protivniku da mu oduzme loptu, potom napravio faul koji je sankcionisan penalom.

Odgovornost u redovima Mađara preuzeo je Dominik Szoboszlai koji je pogodio za 1:0 što je bio i konačan rezultat.