LIGA NACIJA: Španjolska potopila Ukrajinu, Švicarska zaustavila Njemačku

Španjolska je slavila u 2. kolu Lige nacija na svom terenu protiv Ukrajine sa 4:0, dok je Švicarska u Baselu remizirala s Njemačkom 1:1.

Enriqueova Španjolska je lakše od očekivanja pobijedila Shevchenkovu Ukrajinu, dva pogotka je zabio kapetan Sergio Ramos, treći pogodak je djelo 17- godišnjeg Ansu Fatija, koji je tako postao najmlađi strijelac u povijesti ‘Furije‘, a četvrti je postigao Ferran Torres.

Njemačka je u prvom kolu u sudačkoj nadoknadi primila pogodak i propustili šansu pobijediti Španjolsku, a i u Baselu su ispustili pobjedu protiv Švicarske.

Ilkay Gundogan je u 14. minuti zabio za vodstvo Njemačke, a Silvan Widmer je poravnao u 58. minuti, da bi do kraja Švicarska propustila bolje prilike za pobjedu.

U susretima 2. kola Lige B Lige nacija Rusija je pobijedila u gostima kod Mađarske sa 3:2, dok je Finska sa 1:0 iznenadili Irsku u gostima. Srbija i Turska su u Beogradu pobijedili bodove odigravši 0:0. Wales je na svom terenu pobijedio Bugarsku sa 1:0.

U Ligi C do prve pobjede je stigla Slovenija koja je na svom terenu sa 1:0 pobijedila Moldaviju, dok je Kosovo kao domaćin poraženo od Grčke sa 1:2.