LIGA PRVAKA: Barça i Juve osigurali knock-out fazu, uvjerljive pobjede Uniteda i Dortmunda

Nakon što su Chelsea i Sevilla osigurali plasman u osminu finala Lige prvaka, isto su napravili su i Barcelona i Juventus.

Barcelona je u dvoboju četvrtog kola grupe G u Kijevu uvjerljivo pobijedila Dinamo sa 4-0 upisavši i četvrtu pobjedu. Sva četiri pogotka Katalonci su zabili u drugom dijelu, a strijelci su bili Dest (52), Braithwaite (57, 70-p) i Griezmann (90).

Šansu za plasman u knock-out fazu iskoristio je i Juventus koji je teže od očekivanog slavio protiv Ferencvaroša. Mađari su u Torinu do sudačke nadoknade držali bod, ali ipak nisu izdržali i Juventus je slavio sa 2:1.

Ferencvaroš je poveo u 19. minuti pogotkom Uzunija. Radost gostiju nije dugo trajala, a poravnao je Cristiano Ronaldo u 35. minuti. Kada se već izgledalo da će utakmica završiti remijem, Morata je u drugoj minuti nadoknade zabio za pobjedu Juventusa.

Barcelona je prva s maksimalnih 12 bodova, drugi Juventus ima devet, dok Dinamo i Ferencvaroš imaju po bod.

U derbiju večeri PSG je dvoboju grupe H minimalno slavio protiv RB Leipzig pogotkom Neymara iz kaznenog udarca i tako ustao u igri za plasman u osminu finala.

Manchester United je rutinski odradio posao protiv Istanbul Basaksehira slavivši sa 4:1 čime se odvojio na prvom mjestu grupe i napravio ogroman korak prema knock-out fazi.

Crveni vragovi‘ su nakon prvog poluvremena vodili sa 3:0 golovima Brune Fernandesa (7, 19) i Rashforda (35-p). U nastavku je smanjio Turuc (75), a konačnih 4:1 postavio je James u drugoj minuti nadoknade.

Manchester United je vodeći s devet bodova, RB Leipzig i PSG sada imaju po šest bodova, a Basaksehir je zadnji s tri boda.

U grupi F Borussia Dortmund i Lazio su bez problema stigli do punog plijena. Dortmund je pobijedio Club Bruggea sa 3:0, dok je Lazio nadigrao Zenit sa 3:1.

Dva pogotka za njemački tim zabio je fenomenalni Haaland (18, 60) koji je stigao do učinka od šest golova u prva četiri kola, a među strijelce se upisao Sancho (45+1).

U drugom dvoboju ove grupe Lazio je pobijedio Zenit sa 3:1. Talijani su poveli već u trećoj minuti preko Immobilea, a na 2:0 povisio Parolo u 22. minuti. Nadu gostima vratio je Dzyuba (25), ali Immobile je iz penala u 55. minuti riješio pitanje pobjednika.

Dortmund je sada prvi s devet bodova, Lazio drugi sa osam, Club Brugge je na četiri, a Zenit ima jedan osvojen bod.