LIGA PRVAKA: Real i M’gladbach u osmini finala, Inter ispao iz Europe

Kompletirana je grupna faza Lige prvaka. U prijevodu, poznati su svi sudionici nokaut faze najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja na svijetu.

Nakon što su u utorak plasman u osminu finala izborili Chelsea, Sevilla, Dortmund, Lazio, Juventus, Barcelona, PSG i RB Leipzig, večeras su im se pridružili Bayern, Atletico, Real, M’gladbach, Manchester City, Porto, Liverpool i Atalanta.

Najveća borba za prolazak dalje vođena je u grupi B, gdje su sva četiri kluba, Real, M’gladbach, Shakhtar i Inter imali šanse za plasman u nokaut fazu.

Real Madrid je na svom terenu pobijedio Borussiju M’gladbach i tako kao prvi u grupi osigurao osminu finala. S dva pogotka Benzeme, Madriđani su osigurali vrh tablice.

Inter i Shakhtar Donetsk odigrali su bez pogodaka 0:0, zbog čega je M’gladbach prošla u osminu finala s osam bodova. Jednako koliko ima i Shakhtar, ali su Nijemci bili bolji u međusobnim susretima. Najlošije je prošao Inter koji je ispao iz Europe.

Bayern München je lakoćom na svom terenu pobijedio Lokomotiv Moskvu, te ostvario petu pobjedu u šest utakmice grupne faze. Sule i Choupo-Moting donijeli su pobjedu aktualnom prvaku.

U istoj grupi Atletico Madrid je nadigrao Red Bull Salzburg u gostima, potvrdivši tako drugo mjesto. Hermoso je zabio u 39. minuti za vodstvo Atletica, a pobjedu je potvrdio Carrasco u 86. minuti. Salzburg će nastaviti natjecanje u Europa ligi.

U grupi C jedina nepoznanica bilo je treće mjesto, za koje su se borili Olympiacos ili Marseille. Još u prošlom kolu Manchester City je osigurao prvo mjesto, a Porto drugo.

City je na Etihadu pobijedio Marseille sa 3:0, dok je Olympiacos poražen kod kuće od Porta sa 0:2. Ipak, u Europa ligu će Olympiacos sa tri boda, jer ima bolji omjer u međusobnim dvobojima s Marseilleom.