Lijep kraj godine za ‘Plavce’: Chelsea na Stamford Bridgeu bez mnogo poteškoća savladao nemoćni Bournemouth

Nogometaši Chelseaja su u Londonu u okviru 17. kola engleskog Premiershipa savladali ekipu Bournemoutha rezultatom 2:0.

Izabranici Grahama Pottera su tako na najbolji mogući način završili sa prvenstvom za ovu godinu, te se očekuju njihove bolje igre u nastavku sezone nego je to bio slučaj prije Mundijala u Kataru.

Od prvog minuta Chelsea se sjajno postavio i krenuo sa napadima, da bi se sve isplatilo već u 16. minutu. Tada je Sterling odlično probio po strani i asistirao za Havertza koji zabija klizeći za prednost domaćih.

‘Plavcima’ očigledno nije bio dosta jedan pogodak. Igrao se 24. minut kada je Havertz perfektno odložio loptu za Masona Mounta, a ovaj pogodio na još bolji način za konačnih 2:0.

Bournemouth je imao svoje trenutke dobre igre na Stamford Bridgeu, no kada se sve uzme u obzir ovakav rezultat je i sasvim realan.

Chelsea se sa ovim trijumfom nalazi tek na osmoj poziciji Premiershipa sa 24 boda koliko ima i Brighton, dok je Bournemouth 14. sa 16 osvojenih bodova.