Lille šokirao PSG usred Pariza i preuzeo lidersku poziciju Le Championnata

Lille je s minimalnih 1:0 slavio na gostovanju protiv PSG-a u derbiju 31. kola francuske Ligue 1 i tako preuzeo lidersku poziciju od branitelja naslova.

Gol vrijedan velika tri boda zabio je Jonathan David u 20. minuti susreta. Gosti su se ostatak susreta odlično branili i prijetili iz kontranapada.

PSG je dominirao u posjedu lopte i ukupnom broju udaraca, a najbliže pogotku bio je Kylian Mbappé u 15. minuti. Međutim, njegov pokušaj s 10-ak metara sjajno je zaustavio Mike Maignan.

U 90. minuti obje su ekipe ostale s igračem manje. Sudac Bastien isključio je zbog međusobnog naguravanja Neymara i Tiaga Djalu.

Lille je ovom velikom pobjedom došao do 66 bodova preuzevši tako lidersku poziciju od PSG-a koji ima tri boda manje.

Na otvaranju 31. kola Monaco Nike Kovača pobijedio je Metz s visokih 4:0 skočivši na treću poziciju Le Championnata sa 62 boda.