Livakovićev kiks skupo koštao Hrvatsku protiv Turske, sjajna Albanija na korak do Evropskog prvenstva, Španija bolja od Škotske

Važnu kvalifikacijsku utakmicu za plasman na Evropsko prvenstvo večeras su odigrali domaća Hrvatska i Turska, a gosti su na kraju slavili sa minimalnih 1:0.

Turska je večeras izgledala odlično, dok za Hrvatsku ovo definitivno nije bilo izdanje za pamćenje. Igrao se 30. minut kada je pao i jedini pogodak. Dominik Livaković, koji je prethodno imao neke odlične intervencije, nepotrebno je izašao s gola, te ga je lako lobovao Yilmaz za, ispostavit će se, konačnih 0:1.

Turska je tako lider u grupi D sa 13 osvojenih bodova, Hrvatska ima tri manje, Armenija i Wales imaju po sedam, dok je Latvija posljednja sa svega tri osvojena boda. Inače, Latvija je danas u ranijem terminu srušila Armeniju rezultatom 2:0.

Albanija je odigrala novu fantastičnu utakmicu, pa je nakon Poljske u Tirani pala i Češka i to rezultatom 3:0. Asani je zabio za 1:0 već u devetom minutu za erupciju oduševljenja na tribinama. Chtiyl je dobio zatim drugi žuti, odnosno crveni karton, te je posao domaćinu bio olakšan. Seferi je u nastavku postigao dva pogotka za konačnih 3:0.

Dvije utakmice prije kraja Albanija u grupi E ima 13 bodova, četiri više od drugoplasirane Poljske. Do kraja kvalifikacija Albanci igraju protiv Moldavije u gostima i Farskih Ostrva kod kuće i samo ih čudo može spriječiti da odu na veliki turnir u Njemačkoj. Vrijedi napomenuti da je u drugom meču grupe E selekcija Poljske savladala Farska Ostrva sa uvjerljivih 2:0.

Španija je kod kuće slavila također uvjerljivih trijumf u grupi A rezultatom 2:0 protiv Škotske. Među strijelce su se upisivali Morata u 73. minutu, odnosno Sancet u 86. minutu. U drugom meču Norveška je demolirala Cipar sa 4:0. Haaland je bio dvostruki strijelac, a još su pogađali Ausnes i Sorloth. U ovoj grupi Škotska je lider sa 15 bodova, Španija ima tri manje, Norveška ima 10 osvojenih bodova, Gruzija četiri, te je Cipar bez bodova.

U grupi I reprezentacija Kosova pobijedila je Andoru sa uvjerljivih 3:0. Rashica je postigao dva pogotka uz pogodak Zeqirija. Bjelorusija i Rumunija su u istoj grupi remizirale 0:0. Ovdje je lider Švicarska sa 14 bodova, Rumunija je druga sa bodom manje, Izrael ima 11 bodova, Kosovo sedam, Bjelorusija pet, a Andora samo dva boda.