Liverpool dominirao u najvećem engleskom derbiju pa na kraju jedva izvukao remi

Manchester United i Liverpool remizirali u najvećem engleskom derbiju. Dvoboj 31. kola Premier lige završio je rezultatom 2:2. Pogotke za United postigli su Fernandes i Mainoo, a za Liverpool Diaz i Salah.

U prvih 45 minuta gledali smo gostujuće momčadi. Liverpool je protiv Uniteda uputio čak 14 udaraca, dok je domaćin ostao na nuli. Liverpool je iz svih tih šansi u prvom poluvremenu postigao samo jedan pogodak. Strijelac je bio Diaz u 23. minuti.

Gosti su nastavili dominaciju i u nastavku, ali United je stigao do poravnanja nakon velike greške zadnje linije Liverpoola. Quansah je odigrao jako loše i loptu je presjekao Fernandes, koji je vidio da je golman Liverpoola Kelleher izašao na rub kaznenog prostora i praktički s centra ga prebacio za 1:1.

Taj pogodak kao da je zaustavio Liverpool, a raširio krila Unitedu jer su domaći preuzeli inicijativu, a to im se isplatilo u 67. minuti. Mainoo je s ruba kaznenog prostora pogodio u sam gornji kut.

Liverpool je nakon toga svim silama krenuo po poravnanje. Ono je stiglo u 84. minuti. Salah je zabio iz kaznenog udarca dvije minute nakon što je promašio stopostotnu šansu.

Do kraja je Liverpool imao nekoliko prilika, ali nije ih iskoristio. Arsenal je na liderskoj poziciji s jednakim brojem bodova kao drugoplasirani Liverpool. Treći je Manchester City sa 70 bodova.