Liverpool doživio još jedan šok u Premiershipu, Leeds u zadnjim minutama odnio puni plijen sa Anfielda

Nogometaši Leeds Uniteda upisali su ogromnu pobjedu u okviru 14. kola engleskog Premiershipa na gostovanju kod Liverpoola rezultatom 2:1.

Gosti su na krcatom Anfieldu došli do vodstva već u 4. minuti kada kardinalnu grešku Gomeza u pogodak pretvara Rodrigo.

No, slavlje je trajalo samo desetak minuta, a onda je Liverpool stigao do izjednačenja.

Nakon duge kacije, Robertson je pronašao Salaha koji šalje loptu u mrežu za veliko slavlje na tribinama.

U nastavku susreta, domaći nogometaši su se propisno ispromašivali, a blistao je golman Leedsa Meslier.

I kako to obično biva u nogometu, kazna za promašaje stigla je ubrzo. Smušenost u odbrani domaćih maksimalno je iskoristio Summerville koji lukavo matira Alissona za konačnih 2:1.

Liverpool se sada nalazi tek na devetom mjestu Premiershipa sa 16 bodova. Leeds je večerašnjom pobjedom skočio na 15. poziciju sa 12 bodova.

U narednom kolu, Redsi gostuju kod Tottenhama, dok će Leeds dočekati Borunemouth na Elland Roadu.