Liverpool golijadom proslavio titulu Premier lige, West Ham i teoretski osigurao ostanak

Liverpool je proslavio osvajanje titule prvaka engleske Premier lige nadigravši na svom terenu Chelsea sa 5:3 u posljednjem susretu 37. kola.

Kloppov tim je u 55. minuti vodio s visokih 4:1, ali se uporni Chelsea vratio na samo pogodak minusa, no nije imao snage za potpuni povratak.

Golovima Keite (23′), Alexander-Arnolda (38′) i Wijnalduma (43′) Liverpool je poveo 3:0, a u finišu prvog dijela je Giroud (45+3′) smanjio zaostatak Chelseaja.

Firmino je u 55. minuti pogodio za 4:1, da bi gosti golovima Abrahama (61′) i Pulisica (73′) vratili utakmicu u neizvjesnost. Liverpool je na kraju potvrdio pobjedu, a pogodak za konačnih 5:3 zabio je Oxlade-Chamberlain (84′).