Liverpool gostovao kod Southamptona i “teškom mukom” upisao trijumf, ‘Redsi’ ostaju u igri za titulu prvaka

Igrači Liverpoola savladali su u gostima Southampton sa 2:1 u susretu 37. kola engleskog Premiershipa.

Izabranici Jurgena Kloppa su na ovog gostovanje stigli oslabljeni jer nisu igrali najbolji igrači Mohamed Salah, Sadio Mane i Virgil van Dijk, no roster tima je impresivan i bez njih, što je na kraju rezultiralo pobjedom.

Liverpool je imao četiri boda manje od lidera Manchester Cityja, a sada je na bod uoči posljednjeg kola i sve će se rješavati narednog vikenda. ‘Redsi’ će ugostiti Wolverhampton, ali će dosta pažnje biti posvećeno meču City – Aston Villa.

Što se večerašnje utakmice tiče, domaći su došli do prednosti već u 15. minutu sjajnim pogotkom Redmonda, ali su do kraja prvog poluvremena gosti izjednačili preko Minamina.

U nastavku susreta Liverpool je uspio doći do još jednog pogotka. Konačnih 2:1 postavio je Matip nakon ubačaja iz kornera u 67. minutu.