Liverpool i Manchester City podijelili bodove u posljednjem okršaju Kloppa i Guardiole

Liverpool i Manchester City odigrali su veliki derbi u 28. kolu engleskog Premiershipa, a ekipe su nakon sjajne utakmice na Anfieldu podijelile bodove odigravši neriješeno 1:1.

Ostat će ovaj derbi upamćen i jer će najvjerovatnije biti posljednji okršaj dva velika trenera – Jurgena Kloppa i Pepa Guardiole, barem u ovoj eri, pošto Nijemac na kraju sezone napušta Redse i pravi najmanje jednogodišnju pauzu u karijeri.

Bolje je u utakmicu ušao Guardiolin tim i u nekoliko je navrata prijetio golu Caoimihina Kellehera, koji je ipak bio na visini zadatka.

Probudio se potom Liverpool i u 14. minuti imao dobru šansu preko mladog Conora Bradleyja, koji šutira malo pored stative.

U 23. minuti je City stigao do prednosti. Majstorski centaršut je iz kornera uputio Kevin De Bruyne, a na prvoj stativi je usamljen ostao John Stones koji neometano šalje loptu u mrežu rivala.

Već u 47. minuti je Ederson skrivio penal, dok je siguran realizator istog bio Alexis Mac Allister i tako postavlja konačan rezultat velikog dvoboja.

Neriješen ishod je najviše odgovarao Arsenalu koji je tako ostao lider na tabeli Premiershipa sa 64 boda, isto toliko ima i Liverpool uz lošiju gol-razliku, a City je treći sa bodom manje.

U narednom kolu će City dočekati Arsenal na Etihadu, dok će će Liverpool dočekati Brighton.

Ranije danas, Tottenham je u gostima razbio Aston Villu sa 4:0, a Brighton je konačno pobijedio i to protiv Nottinhgam Foresta 1:0.

West Ham i Burnley su odigrali meč bez pobjednika u Londonu rezultatom 2:2.