Liverpool iskalio bijes na slabašnom Bournemouthu, City nakon preokreta bolji od tvrdog Palacea, Chelsea sa igračem manje savladao Leicester

Nogometaši Liverpoola izjednačnili su rekord za najveću pobjedu u histroiji tkamičenja engleskog Premiershipa.

‘Redsi’ su u 4. kolu na Anfieldu savladali Bournemouth rezultatom 9:0 i tako iskalili bijes za nešto slabiji početak sezone.

Prvo ime susreta je bio Roberto Firmino sa tri asistenije i dva gola, a pogađali su još Diaz, Elliott, Alexander-Arnold, Van Dijk i Carvalho, dok je Mepham zabio autogol.

Manchester City slavio je nakon preokreta rezultatom 4:2 protiv Crystal Palacea.

Momčad Patricka Vieire vodila je sa 2:0 do 53. minute kada rezultat smanjuje Bernardo Silva.

Nakon toga u razdbolju od 62. do 81. minute Erling Haaland kompletira hat-trick za veliko slavlje na Etihadu.

Chelsea je na domaćem terenu sa igračem manje nadigrao momčad Leicester Cityja rezultatom 2:1.

Za ‘Plavce’ je dvostruki strijelac bio Raheem Sterling, dok je jedini strijelac za ‘Lisice’ bio Barnes u 67. minuti. Za Chelsea je isključenej zaradio mladi Conor Gallagher.

U ostalim susretima ovog termina, Everton je remizirao sa Brentofordom rezultatom 1:1, dok je Brighton sa 1:0 savladao Leeds.