Liverpool je ponovo na vrhu Premiershipa, no večeras su uzeli samo bod Tottenhamu na Anfieldu u borbi za titulu

Igrači Liverpoola su večeras u okviru 36. kola engleskog Premiershipa odigrali 1:1 protiv Tottenhama.

Prvi su zaprijetili gosti iz Londona. U sedmom minutu Alisson prvo zaustavlja udarac Bentancura, da bi pet minuta kasnije pokušaj Kanea blokirala domaća odbrana.

Do kraja prvog poluvremena dva puta se tresao okvir gola. Prvo je Van Dijk u 39. minutu glavom pogodio prečku, a tri minute kasnije Hojbjerg pogađa stativu dalekometnim udarcem.

Otvaranje drugog dijela donijelo je šok za domaće navijače. Son je u 56. minutu pogodio i donio vodstvo ‘Spursima’.

Izabranici Antonija Contea imali su prednost od jednog pogotka sve do 74. minuta kada je Luis Diaz donio izjednačenje ‘Redsima’ za, ispostavit će se, konačnih 1:1.

Poslije ovog remija Liverpool je preuzeo prvu poziciju na tabeli. Sada imaju 83 boda koliko i Manchester City, ali bolju gol razliku, no i utakmicu više. Dakle, sve je i dalje u rukama Cityja kada je borba za titulu u pitanju, odnosno Liverpool do kraja mora pobijediti sve utakmice uz barem jedan poraz izabranika Pepa Guardiole.