Liverpool jednom nogom u finalu Lige prvaka: Redsi ‘potopili’ Žutu podmornicu

Nogometaši Liverpoola slavili su sa 2:0 protiv Villarreala u prvom susretu polufinala Lige prvaka i tako se približili velikom finalu.

Redsi‘ su kao veliki favoriti dočekali Villarreal, ali i maksimalno oprezni jer su se dva velika favorita “pokliznula” protiv ‘Žute podmornice‘ iz Španjolske.

Nije tako lako izgledalo po Liverpool u prvom dijelu. Dugo smo čekali na pravu priliku za domaće, a dočekali smo je nakon pola sata igre kada je Diaz s distance silovito šutirao, a golman Rulli odlično reagirao.

U 34. minuti udarac Salaha iz velike blizine izblokiran je u udarac iz kuta. Činilo se tada da će Liverpool povesti.

Do odlaska na predah vidjeli smo i najljepši detalj susreta. Fantastičan udarac uputio je Thiago s 30-ak metara, ali je stativa spasila goste. Na predah se otišlo bez pogodaka.

U drugom dijelu silovit pritisak domaćina. U 50. minuti poništen je pogodak zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao Fabinho.

Samo tri minute kasnije Henderson ubacuje s desne strane, a lopta od bloka Estupinana završava iza leđa Rullija.

Slavlje domaćih navijača nije se ni stišalo, a Mane je udvostručio vodstvo Liverpoola i tada je bilo jasno da će domaći upisati pobjedu.

Liverpoolu je još jedan pogodak poništen vrlo brzo. Igrala se 63. minuta kada je poništen gol Robertsona, još jednom zbog nedozvoljene pozicije.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao tako da je Liverpool upisao pobjedu za veliki korak prema velikom finalu Lige prvaka.

Uzvratni dvoboj igra se u Španjolskoj u utorak, 3. maja.