Liverpool konačno proigrao i proslavio pobjedu, ‘Redsi’ na krilima Salaha i Gakpa srušili Everton na Anfieldu

U 23. kolu engleskog Premiershipa veliki derbi odigrale su ekipe Liverpoola i Evertona na Anfieldu, a domaći tim je na kraju slavio rezultatom 2:0.

Izabranici Jurgena Kloppa konačno su odigrali utakmicu kakvu njihovi navijači očekuju te možda upravo ova večerašnja partija bude najava izlaza iz krize.

Mreže su mirovale sve do 36. minuta, a onda se dogodila uraganska kontra ‘Redsa’. Nunez je nakon kornera protivnika sjajno istrčao veći dio terena i loptu proslijedio do Salaha, koji zabija za 1:0 i rezultat prvog poluvremena.

U nastavak susreta Liverpool je ušao dosta ofanzivno, da bi se sve isplatilo već u 49. minutu. Alexander-Arnold odlično probija po strani i asistira za Codyja Gakpa, a ovaj lagano loptu posprema u mrežu gostiju za konačnih 2:0.

Liverpool je tako prekinuo seriju od četiri utakmice bez pobjede. Sada se sa 32 osvojena boda nalaze na devetoj poziciji Premiershipa. S druge strane, Everton zastupa 18. poziciju sa isto toliko bodova na svom kontu.